TURNAJE
2024
ČASOVÝ
PROGRAM
VKLADY
CENOVÝ FOND
UBYTOVÁNÍ
STRAVOVÁNÍ
RAPID TOUR
2024
OSTRAVA!!!REGISTRACE ÚČASTNÍCI
(92+136+113)
HISTORIE
FESTIVALU
PARTNEŘI SIMULTÁNNÍ
TOUR
KONTAKTY
Proč navštívit Ostravu?

Ostrava je třetím největším městem v České republice, metropolí Moravskoslezského kraje a významným centrem kultury, obchodu a sportu.

Turistické zajímavosti:
Nová radnice
Nejvyšší radniční věž v České republice (85,6m) z roku 1930. Vyhlídková věž ve výšce 73 metrů.
Výhled na celou Ostravu, na obzoru s vrcholky Beskyd a Polskem.
V budově je v provozu funkční výtah páternoster.
Ostravské muzeum
Bohaté sbírky v budově Staré radnice na Masarykově náměstí. Zkameněliny, umělecké sbírky, staré tisky, archeologické nálezy, zajímavé polodrahokamy, unikátní sbírka důlních lamp, zvonkohra z 22 zvonů...
Zoologická zahrada
Druhá největší zoologická zahrada v České republice. 92 hektarů prostorných a krásných výběhů pro zvířata (nové pavilony, průchozí expozice, komentovaná krmení), botanický park s 6km naučných stezek (mokřady, rododendrony, azalky).
Slezskoostravský hrad
Vyhledávané výletní místo nedaleko centra Ostravy a Černé louky, na soutoku Ostravice s Lučinou. Dějiště mnoha kulturních a společenských akcí.
Velký svět techniky
Populárně naučné centrum Velký svět techniky, jehož tvůrcem je známý architekt Josef Pleskot. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Více zde
Bolt Tower
80 metrů vysoká věž nad vysokými pecemi s kavárnou a vyhlídkovou terasou. Součást expoziční trasy po stopách tvorby surového železa, kterého se denně v útrobách vysoké pece č. 1 vyrobilo až 1 200 tun. Více zde
Landek
Rekonstrukce sídliště lovců mamutů, historie osídlení Landeku, Landecká Venuše - světoznámý unikát torza ženy vyřezané z krevele - jediná štíhlá venuše v Evropě.
Hornické muzeum OKD
Ukázka vývoje dobývání uhlí od r. 1782 po současnost v lokalitě bývalého Dolu Anselm v Ostravě. Důlní expozice je zpřístupněna fáráním jámou, některé stroje a zařízení jsou předváděny v provozu.
Důl Michal
Bývalý důl v Michálkovicích je dnes národní kulturní památkou a průmyslovým muzeem s expozicí tzv. posledního pracovního dne.
Doubledecker
Dvoupatrový vyhlídkový autobus Doubledecker brázdí Ostravu a spojuje Dolní oblast Vítkovic s ZOO Ostrava. Nově o víkendech jezdí i mezi městskými čtvrťmi Porubou a Hrabůvkou.
Stodolní ulice
Říkalo se, že Stodolní nikdy nespí. Dnes to už úplně neplatí, ale stále jde o fenomén ostravského společenského života. V ulici a v jejím těsném okolí se nachází více než 70 barů, restaurací a pubů, s nepřeberným množstvím akcí a hudebních stylů.
Malá Kodaň
Nově vznikající víkendová pěší zóna a promenáda na opraveném nábřeží Ostravice v centru Ostravy. V blízkosti hudebních klubů se zde konají trhy, koncerty, stand-upy, kina, swingové tančírny i další zajímavé akce.
Více na malakodan.cz


Více informací:
      Ostravský informační servis